Zajęcia dodatkowe i warsztaty

Podróżujaca FilharmoniaWarsztaty rozwijajace kompetencje emocjonalne z pomoca pianina i trabki pt. Muzyka Karnawalowa.  W programie Polonez, krakowiak, mazurek, tango, samba oraz duzo zabawy.

Odlotowe PokazyZapraszamy do skorzystania z oferty na niepowtarzalne warsztaty przyrodnicze,które przybliżają dzieciom świat zwierząt i ptaków.
Poprzez nasze lekcje dzieci poznają ich zachowania oraz środowisko życia.

AfrorytmikaAfrorytmika to przepełnione energią warsztaty bębniarskie, które prowadzi najlepszy afrykański nauczyciel,Gaspard Condeoraz przyjaciel wszystkich dzieciLew Bartek.

W programie warsztatów m.in.:

– nauka gry na bębnach
– poznawanie technik gry
– nauka rytmów
– zapoznanie się z budową instrumentów
– nazywanie dźwięków
– ćwiczenia logopedyczne
– nauka piosenek w języku malinke
– pogadanka z instruktorem, ciekawostki na temat Afryki
– zabawy rytmiczne i taniec.

Bogate doświadczenie instruktora pozwala na dopasowanie programu bezpośrednio do grupy i położenie nacisku na elementy najbardziej pożądane w danym momencie. Doskonała zabawa i nauka w jednym.

Przedszkoliada.pl


Adresatami programu zajęć Drużyny Kangura w ramach ogólnopolskiego systemu rozrywki ruchowej Przedszkoliada.pl są dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat). Program zajęć Drużyny Kangura jest formą zachęcenia dzieci do podejmowania aktywności fizycznej opartej na ćwiczeniach z piłkami. Jest on odpowiedzią na potrzebę realizacji zainteresowań ruchowych przedszkolaków oraz ich rodziców, chcących zapewnić swoim dzieciom jak najlepsze warunki do rozwoju fizycznego i motorycznego. Zajęcia są prowadzone przez cały rok przedszkolny, a więc zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia dotyczącymi systematyczności wysiłku fizycznego. Spełniony jest też drugi warunek ŚOZ, mianowicie każde zajęcia trwają na tyle długo, aby utrwaliły się korzystne efekty zdrowotne ruchu. Tym samym Przedszkoliada.pl wyrabia u dzieci potrzebę regularnej aktywności fizycznej.

Program zajęć jest logicznie ułożony - od zajęć najprostszych do coraz bardziej złożonych. W rezultacie prowadzonych zajęć uzupełnionych o ich oprawę oraz pozostałe elementy systemu rozrywki ruchowej Przedszkoliada.pl uzyskujemy unikatowy w skali światowej projekt kreujący kulturę fizyczną wśród przedszkolaków.

Uczestnicy systemu Przedszkoliada.pl są nazywani „Aktywnymi Przedszkolakami”.

Głównym celem programu zajęć Drużyny Kangura jest kształtowanie u przedszkolaków zainteresowania ruchem i kulturą fizyczną, zaspokojenie potrzeby spontanicznej aktywności fizycznej, a także przygotowanie do podejmowania regularnego podejmowania ruchu teraz i w późniejszych latach. Sprzyja to ogólnemu rozwojowi dzieci, co przydaje się w codziennym życiu teraz i w przyszłości, ale także przy ewentualnym uprawianiu sportu w późniejszym wieku. Taka forma działania jest także mentalnym przygotowaniem dziecka do aktywności fizycznej i działania w grupie.


CELEM PROWADZONYCH ZAJĘĆ JEST:


  • polepszenie ogólnego stanu zdrowia,
  • uświadomienie korzyści wynikających z aktywności fizycznej,
  • ukulturalnianie fizyczne dziecka
  • zapewnienie harmonijnego rozwoju fizycznego dziecka,
  • przygotowanie mentalne do współpracy w grupie, zdrowej rywalizacji, umiejętności, pogodzenia się z przegraną oraz szacunku do przeciwnika,
  • popularyzacja aktywności fizycznej u przedszkolaków poprzez zabawę i ćwiczenia.